Münevver Karabulut cinayetinde yeni gelişme

İstanbul Bahçeşehirde 3 Mart 2009 günü 17 yaşındaki Münevver Karabulut, Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülmüştü.

Karabulut’u öldüren Cem Garipoğlu tutuklandıktan 5 yıl sonra 2014 yılında tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar ederek ömrüne son vermişti. Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut ise Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmediğini, kaçtığını yahut kaçırıldığını tez ederek avukatı Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Aile avukatları  Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla takipsizlik kararına itiraz etti.


“KAMUOYUNDA AKSİ İSTİKAMETTE PEK ÇOK HABER BULUNMAKTADIR”

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan itiraz dilekçesinde Cem Garipoğlunun ölüp ölmediği, firar edip etmediği konusunun net olmadığına vurgu yapıldı. Dilekçede, “Her ne kadar kişi ismine bir mezar yapılmış ve bir naaş gömülmüşse de gömülen naaşın Cem Garipoğlu olup olmadığı bilinmemektedir ve kamuoyunda aksi tarafta pek çok haber bulunmaktadır” tabirlerine yer verildi. Dilekçede Garipoğlu ailesinin 2021 yılında toplumsal medya hesaplarında Münevver Karabulut’un öldürüldüğü konuttaki koltukla birlikte paylaştıkları fotoğrafın Cem Garipoğlu’nun ölmediği konusunda kuşkuları artırdığı belirtildi.

“TİTİZLİKLE ARAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR”

Dilekçede, “Münevver Karabulut cinayeti, Türk toplumunda bayana yönelik şiddete reaksiyon gösterilmesi şuurunun yerleşmesi açısından adete bir mihenk taşı olup, bu cinayeti işleyen kişinin cezaevinden kaçırılmış olması ihtimali dahi telafisi güç ve imkansız ziyanlara yol açabilecek niteliktedir. İş bu sebepten, katilin hakikaten ölüp ölmediğinin titizlikle araştırılması gerekmektedir. Öteki bir tabir ile üstünkörü bir soruşturma ile yetinilmemelidir” denildi. İtiraz dilekçesinde Garipoğlunun ölmediğine yönelik basında yer alan haberlerde sunuldu. Dr. Rezan Epözdemir dilekçesinde takipsizlik kararının kaldırılarak Cem Garipoğlu’na ilişkin olduğu tez edilen mezarın açılarak gerekli incelemelerin yapılmasını talep etti. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir