LGS sınavı nedeniyle ertelenen 8. Uluslararası Edirne Maratonu, 16 Temmuz’da yapılacak

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhuriyet’in 100. yılına ithafen yapılan maratonun en güzel formda gerçekleştirileceğini söyledi.

Maratonun kent için büyük ehemmiyet arz ettiğini söz eden Kırbıyık, “Koşu tarihi birinci olarak 4 Haziran olarak belirlenmişti lakin LGS sınavıyla çakışması kelam konusu. Orada da çocuklarımızın geleceği konu bahis olması nedeniyle risk almak istemedik. Tekrar yetkililer bir görüşme yaptılar ve 16 Temmuz tarihi belirlendi. Maraton vilayetimizin tanıtımı açısından çok değerli bir spor tertibi. Tıpkı vakitte Cumhuriyet’in 100. yılına özel manalı bir tertip olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü Lideri Başkan Akdağ da 16 Temmuz’da yapılacak maratona atlet ve sporseverleri davet etti.

Organizasyona yaklaşık 1000 atletin katılacağını söz eden Akdağ, “Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusuna yakışır formda vilayetimizde bu aktifliği gerçekleştireceğiz.” dedi.

Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Spor Kulübü tarafından bu yıl 4 Haziran’da yapılması planlanan tertip imtihan nedeniyle ertelenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir