Cumhuriyetçilerin yeni “favorisine” Trump’tan “pedofili” suçlaması

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) eski Başkanı Donald Trump, 2024 seçimleri için adaylığını şimdi açıklamamış olsa da Cumhuriyetçiler ortasındaki en büyük rakibi DeSantis’i giderek daha fazla eleştirmeye başladı.

DeSantis’in mümkün adalık kampanyasına ait beklentiler ABD’de artarken kendisi sık sık Trump’ın kelamlı savaşının bir öznesi olarak ulusal gündemde yer almaya başladı.

Twitter’dan engellenmesinin akabinde kendi açtığı toplumsal medya platformu Truth Social’da DeSantis’in reşit olmayan kızlarla parti yaptığına ait MeidasTouch haberinin linkini paylaşan Trump, DeSantis’in yaşlandığında ve daha çok “popüler” olduğunda bayanlar, reşit olmayan kızlar tarafından bir ekip suçlamalarla taarruza uğrayabileceğini yazdı. Eski lider, “reşit olmayan kızlar” sözünün yanına parantez içerisinde “ya da erkekler” ibaresini de ekledi.

Daha evvel de tıpkı suçlamayı yöneltmişti

Trump daha evvel DeSantis’in Georgia’da lise öğretmeni olarak çalışırken reşit olmayan kızlarla birlikte olduğuna dair bir söylentiyi ortaya atmıştı ve muhtemel rakibine “pedofili” suçlaması yöneltmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir